kOLAGEN Kapsułki

Funkcje kolagenu

Równowaga substancji w naszym organizmie to klucz do dobrego funkcjonowania ciała oraz umysłu. Co zrobić, jeżeli zauważamy deficyty? Trzeba bardzo szybko uzupełnić te substancje. Wtedy mówimy o dobrz czytaj więcej »

sok z aloesU

Kosmetyczne soki

Właściwości estetyczne i zdrowotne produktów takich jak są znane od starożytności. Możemy wykorzystywać soczyste liście, które będą prawdziwą skarbnicą cennych dla naszego zdrowia substancji. Dawno czytaj więcej »

KUBUs waterrr

Najlepsza woda

Nasze dzieci powinny pić wodę, ale czy zwykła woda jest dla nich smaczna? Niestety, ale nie jest i dziecko mało, kiedy chce ją pić. To, dlatego trzeba będzie kupić im coś innego, coś takiego, co na p czytaj więcej »

frezowanie

O frezowaniu CNC

Będziemy sobie mówić o frezowaniu. Dokładniej, będziemy mówić o frezowaniu CNC. to jest rodzajem obróbki skrawaniem. Niemnie, trzeba wiedzieć, czym taki rodzaj obróbki skrawaniem będzie się charakte czytaj więcej »

kAWA zielona mielona

Opinie i fakty na temat zielonej kawy

Jako, że zielona kawa zaczyna cieszyć się ogromną popularnością, warto poświęcić jej tekst. Ludzie powinni dowiedzieć się jak wyglądają opinie a jak fakty. Przykładowo opinia jest taka, że mielenie k czytaj więcej »

BLOg o Dzieciach

Czytanie blogów internetowych

Jeżeli będziemy koncentrowali się na blogach internetowych dotyczących wychowania dzieci to możemy tutaj uzyskać szereg praktycznych informacji. Oczywiście nie zawsze one muszą być koniecznie trafion czytaj więcej »

niemiecki dla firm

Wybieramy tłumacza przysięgłego

Nie każda osoba, która zna język obcy może uważać się za tłumacza przysięgłego. To jest funkcja o wiele poważniejsza, która jest przeznaczona tylko dla tych osób, które naprawdę bardzo dobrze znają j czytaj więcej »

Szkolenia językowe dlA firm

Dokumenty do samochodu

Sprowadzanie samochodów z Niemiec stało się sposobem na życie dla wielu osób, dlatego nie ma się, co dziwić, że tłumacz przysięgły języka niemieckiego ma tak dużo pracy. Tylko taka osoba jest wstani czytaj więcej »

Kasetony

Kaseton sufitowy a wykończenie wnętrza

Bardzo często jest tak, że rozmawiając na pewne tematy nie wdajemy się w szczegóły. Świetnym dowodem na taki stan rzeczy mogą być . Niemniej, nie będziemy teraz rozmawiać na temat tego z jakimi kaset czytaj więcej »

zielarstwO

Zielarstwo, a więc jaką moc leczniczą mają niektóre rośliny

Wiele osób nie zdaje sobie rzeczywiście sprawy, iż stara się nas zachęcić do poznania mocy leczniczej niektórych roślin, także tych ogólnie dostępnych a nawet rosnących dziko, których pozyskanie nie czytaj więcej »

 

Testujemy kosmetyki naturalne

Gdy chcemy w sposób bezpieczny i prawidłowy dbać o swój wygląd, najczęściej wybieramy kosmetyki naturalne ( olejek arganowy ). Od lat słyszymy o tym, że to one są dla nas jedynym, słusznym wyborem. Naturalne substancje nie mogą człowiekowi zaszkodzić, a nie oznacza to, że mają słabe działanie. Wykazują się różnymi, cennymi właściwościami - odżywczymi, pielęgnacyjnymi i nawilżającymi. Jednak kosmetyk kosmetykowi nie równy, dlatego nawet jeśli jest on naturalny, i tak powinniśmy go przetestować. A taki test zajmie nam krótką chwilę.

Krok 1 - sprawdzenie składu kosmetyku naturalnego

Wbrew pozorom nawet produkt opisany jako ten "naturalny", nie musi wcale taki być. Producenci śmiało używają tej nazwy, gdy do swojego preparatu dodadzą chociażby jeden ekstrakt z roślin. A my często dajemy się oszukać na te sztuczki i później zastanawiamy się, dlaczego kosmetyki naturalne ( olejek arganowy ) wywołały u nas alergię. Zapobiegnijmy więc temu i jeszcze w sklepie zobaczmy, co tak naprawdę znalazło się w produkcie. Skład znajdziemy na tylnej części opakowania, więc musimy dokładnie go przejrzeć. Najlepiej, jeśli będzie on prosty, krótki i naturalny. Jeśli jednak nie mamy pewności co do konkretnego składu, wyszukajmy wybrane substancje przez internet i przeczytajmy ich opis. To pomoże nam stwierdzić, czy preparat jest rzeczywiście właściwy.

Krok 2 - testowanie kosmetyku naturalnego na skórze

Sprawdziliśmy już skład produktu i mamy pewność, że będzie on dla nas właściwy. Zaczynamy więc nakładać przykładowy balsam zgodnie z zaleceniami, po czym na naszym ciele pojawiają się nieestetyczne krostki i zaczerwienienia. Oznacza to, że coś musiało nas uczulić, a my wcześniej tego nie sprawdziliśmy. Dlatego przed takim pełnym zastosowaniem produktu, wykonajmy nim sobie mały test na skórze. Nałóżmy kosmetyki naturalne ( olejek arganowy ) na niewielki obszar ciała na ręce lub nodze. Tak przygotowani możemy pójść do łóżka lub po prostu odczekać kilka godzin. Następnie sprawdzamy, jak prezentuje się zaznaczony przez nas obszar skóry. Jeśli nic się na nim nie pojawiło i nie zmienił się kolor ciała, kosmetyk na pewno nas nie uczuli.