zielarstwO

Zielarstwo, a więc jaką moc leczniczą mają niektóre rośliny

Wiele osób nie zdaje sobie rzeczywiście sprawy, iż stara się nas zachęcić do poznania mocy leczniczej niektórych roślin, także tych ogólnie dostępnych a nawet rosnących dziko, których pozyskanie nie czytaj więcej »

preparaT na bóL stawów

Dopadł cię niespodziewany ból stawów?

Dopadł cię niespodziewany ból stawów? Zastanawiasz się jak z nim walczyć, ewentualnie czy suplementy oraz to alternatywa z której w takim momencie warto skorzystać? Przede wszystkim najważniejsze ab czytaj więcej »

praca Dla OPIEKUNEk katowice

Popularność opiekunek

Opiekunka zawsze może liczyć obecnie na zatrudnienie. Staramy się znaleźć na pewno całe mnóstwo ciekawych propozycji w zakresie pośrednictwa pracy. Obecnie można dotrzeć nawet do agencji pracy tymcza czytaj więcej »

Windykacja BYTOM

Dobry windykator

Czasami mamy problemy z tym, aby ściągnąć wszystkie nasze długi. Są osoby, które przecież będą generowały same problemy finansowe. W takich okolicznościach musimy wynająć doświadczonego specjalistę, czytaj więcej »

adwokaT kraków

Adwokat a ich pomoc w sprawach.

Coraz więcej osób z nas korzysta już z pomocy adwokata, który to może nam pomóc w wielu sprawach. Dzisiaj kancelarie adwokackie to na pewno bardzo dobre rozwiązanie dla każdego z nas kto tylko szuka czytaj więcej »

ACIDo hIALURONICO

Zalety stosowania kwasu hialuronowego

Mamy już dzisiaj wiele różnych rodzaj kosmetyków. Wiele z nich zawiera kwas hialuronowy - , który na pewno jest bardzo potrzebny dla naszej skóry. Taki kwas hialuronowy - acido hialuronico odpowiada czytaj więcej »

sal Del himalaya

Wybranie odpowiednich produktów

Wiele osób zdaje sobie już sprawę mniej więcej z tego, że to właśnie stosowanie nie których produktów dla naszego organizmu nie jest za dobre. Często jedzenie samych śmieciowych rzeczy nie pomaga w d czytaj więcej »

sóL himalajska

Potrawa dla każdego

Przygotowane teraz będą rozmaite potrawy dla różnych konsumentów. Z pewnością będziemy starali się znaleźć np. takie dodatki jak albo podobne. Musimy dokładnie wiedzieć, które konkretnie propozycje czytaj więcej »

oLEJ kokosowY

Olej na poziomie

Wykorzystywany teraz będzie rzeczywiście najlepszy olej pod słońcem. W kuchni można stosować różnorodne propozycje, które tylko będą zweryfikowane przez naszych znajomych albo jakiegoś przyjaciela. C czytaj więcej »

WYCENA środków tRWAłYCH

Środki trwałe

Wszystkie zlokalizowane w naszej firmie środki trwałe będą na pewno bardzo istotnym czynnikiem funkcjonowania przedsiębiorstwa. Szczególnie to będzie istotne, jeżeli działamy jako fabryka. Wtedy wszy czytaj więcej »

 

Testujemy kosmetyki naturalne

Gdy chcemy w sposób bezpieczny i prawidłowy dbać o swój wygląd, najczęściej wybieramy kosmetyki naturalne ( olejek arganowy ). Od lat słyszymy o tym, że to one są dla nas jedynym, słusznym wyborem. Naturalne substancje nie mogą człowiekowi zaszkodzić, a nie oznacza to, że mają słabe działanie. Wykazują się różnymi, cennymi właściwościami - odżywczymi, pielęgnacyjnymi i nawilżającymi. Jednak kosmetyk kosmetykowi nie równy, dlatego nawet jeśli jest on naturalny, i tak powinniśmy go przetestować. A taki test zajmie nam krótką chwilę.

Krok 1 - sprawdzenie składu kosmetyku naturalnego

Wbrew pozorom nawet produkt opisany jako ten "naturalny", nie musi wcale taki być. Producenci śmiało używają tej nazwy, gdy do swojego preparatu dodadzą chociażby jeden ekstrakt z roślin. A my często dajemy się oszukać na te sztuczki i później zastanawiamy się, dlaczego kosmetyki naturalne ( olejek arganowy ) wywołały u nas alergię. Zapobiegnijmy więc temu i jeszcze w sklepie zobaczmy, co tak naprawdę znalazło się w produkcie. Skład znajdziemy na tylnej części opakowania, więc musimy dokładnie go przejrzeć. Najlepiej, jeśli będzie on prosty, krótki i naturalny. Jeśli jednak nie mamy pewności co do konkretnego składu, wyszukajmy wybrane substancje przez internet i przeczytajmy ich opis. To pomoże nam stwierdzić, czy preparat jest rzeczywiście właściwy.

Krok 2 - testowanie kosmetyku naturalnego na skórze

Sprawdziliśmy już skład produktu i mamy pewność, że będzie on dla nas właściwy. Zaczynamy więc nakładać przykładowy balsam zgodnie z zaleceniami, po czym na naszym ciele pojawiają się nieestetyczne krostki i zaczerwienienia. Oznacza to, że coś musiało nas uczulić, a my wcześniej tego nie sprawdziliśmy. Dlatego przed takim pełnym zastosowaniem produktu, wykonajmy nim sobie mały test na skórze. Nałóżmy kosmetyki naturalne ( olejek arganowy ) na niewielki obszar ciała na ręce lub nodze. Tak przygotowani możemy pójść do łóżka lub po prostu odczekać kilka godzin. Następnie sprawdzamy, jak prezentuje się zaznaczony przez nas obszar skóry. Jeśli nic się na nim nie pojawiło i nie zmienił się kolor ciała, kosmetyk na pewno nas nie uczuli.